Łazienka w stylu loft – jakie dodatki dobrać

Łazienka jest jednym z pierwszych miejsc, które odwiedzasz, dlatego warto ozdobić ją na przykład przedmiotami uzyskanymi metodą zwaną metaloplastyka artystyczna. Tego typu, najwyższej jakości przedmioty znaleźć można w specjalistycznym sklepie dekoracje Dąstal. Czas spędzany w łazience jest znacznie bardziej relaksujący, gdy łazienka wygląda atrakcyjnie i ciepło,ale przede wszystkim powinna odzwierciedlać Twój styl.

Jeśli jesteś fanem stylu industrialnego, który kojarzy się z otwartą przestrzenią, koniecznie wybierz do ozdoby dekorację Dąstal wykonane z metalu. Wnętrze łazienki, mimo braku dużych okien, przestronności i wysokich sufitów, nadal może stać się w pełni urządzone zgodnie z tym nietypowym kierunkiem.

W duchu minimalizmu wybierzmy neutralne kolory: szarość, biel, czerń. Konsekwencja w industrialnej łazience najczęściej używane są takie materiały jak: metal, szkło, żelazo, beton czy cegła. Pojawiają się także wyeksponowane rury, armatura sanitarna, wiszące kable, designerskie oświetlenie, geometryczne miski ustępowe czy wanny. Mimo surowości designu łazienka nie jest jednak tak zimna i przygnębiająca, jak można by się spodziewać.

Styl industrialny oscyluje wokół szarości i czerni, aby nieco go ożywić, można spróbować takich kolorów jak ceglana czerwień, khaki, rdzawy pomarańcz czy ciemny niebieski. Biel, której w loftowej łazience będzie sporo można przełamać ciepłem drewna i czerni. Obok betonu charakterystycznym materiałem we wnętrzach industrialnych jest cegła. Skontrastuj ją z surową szarością lub chłodną bielą. Aby ceglana ściana nie przytłoczyła małej łazienki, pokryj ją farbą w kolorze śniegu.

Widoczna armatura w wystroju nie musi spełniać jedynie funkcji praktycznej, może być również świetnym dodatkiem i ciekawym sposobem na aranżację wnętrza. Do tego na przykład biała, wolnostojąca wanna na czarnych, metalowych nogach może być idealnym sposobem na stworzenie wyjątkowego wrażenia.

Gdy zależy Ci na czymś naprawdę oryginalnym, do industrialnej łazienki możesz dodać czarną, żeliwną wannę. Jeśli chodzi o prysznic, dobrym wyborem będzie włoski prysznic. Aby uzyskać bardziej loftowy ton, wybierz prosty i otwarty prysznic do swojej industrialnej, loftowej łazienki.

Author: szafypoznan.com.pl