Odnowa trawnika po zimie

Zima to najgorszy czas na odnawianie trawnika. Ale jeśli masz czas, to musisz to zrobić. Widziałem wiele osób, które odnowiły trawnik latem. Muszą cierpieć z powodu ulewnych deszczy i zimnej pogody. Jest to czas, gdy wszystkie rośliny wysychają, a gleba twardnieje.

Oto lista rzeczy, o których należy pamiętać przed przystąpieniem do renowacji trawnika.

Wskazówki dotyczące renowacji trawnika

Pierwszą rzeczą, o której musisz wiedzieć, jest to, że zima to pora roku, w której deszcz sprawia, że wszystko staje się mokre. Jeśli trawnik nie zostanie odpowiednio przykryty, woda będzie wsiąkać do wnętrza domu i wszystko zepsuje.

Należy oczyścić teren wokół trawnika, a następnie zmieszać równe części nawozu i kompostu. Za pomocą łopaty należy rozsypać ją na trawniku.

Jeśli trawa jest nadal zielona, nie ma potrzeby stosowania nawozu. Jeśli jednak zauważysz, że trawa jest sucha, należy zastosować nawozy bogate w azot, takie jak obornik.

Jeśli trawa jest sucha, należy wymieszać nawozy i rozsypać je na trawniku. Mieszankę należy rozprowadzić równomiernie na trawniku.

Nawóz należy stosować co trzy lub cztery tygodnie. Po wykonaniu tej czynności można zauważyć, że korzenie będą szybko rosły i zwiększy się objętość trawy.

Jeśli trawa jest sucha i w ogóle nie rośnie, należy ją podlać. Trawnik należy podlewać co najmniej dwa razy w tygodniu. Jeśli tego nie zrobimy, gleba stanie się twarda i będzie pękać.

Wnioski:

Mam nadzieję, że te wskazówki pomogą Ci odnowić trawnik po zimie. Jeśli nie chcesz odnawiać trawnika, możesz go przykryć plastikowymi osłonami.

Author: szafypoznan.com.pl